به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان ، حجت الاسلام سعید مهدوی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با بیان اینکه افکار عمومی دینی و مذهبی سرمایه سازمان تبلیغات استان است، اظهار کرد:رویکرد و راهبرد سازمان تبلیغات اسلامی بهره مندی از شیوه های به روز برای تبلیغ دینی می باشد و تشکل‌ها را برای بهره مندی از آن هدایت می کند.

وی با بیان اینکه هیئتی ها باید ظهور و بروز عملکرد خود را در بستر رسانه و فضای مجازی نشان دهند، گفت: جشنواره حبیب یکی از ابتکارات اداره کل تبلیغات استان گیلان در کل کشور بوده است و این مهم به منظور رسانه ای شدن تشکل های دینی در فضای اجتماعی تعریف شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه مجموعه های مذهبی مردم گزارشات فعالیت های دینی خود را در بستر رسانه به مردم نشان دادند و در جهاد تبیین وارد میدان شدند، تصریح کرد: امور مربوط به مدیریت مساجد تحت عنوان ستاد امور مساجد تصمیم گیری می کند از این رو، سازمان تبلیغات تنها یک عضو است و در حوزه مدیریتی نقش اصلی ندارد، اگر دبیرخانه آن به تبلیغات واگذار شود می‌توان اقدامات موثری در حوزه اداره مساجد داشت.

مهدوی با اشاره به اینکه اگر آحاد مردم هویت خود را بشناسند مقابل هجمه رسانه ای دشمن مصون خواهند ماند، گفت: یکی از سوالات متداول جامعه مذهبی از سازمان تبلیغات این است که در مقابل با بی حجابی در جامعه سازمان تبلیغات چه نقشی دارد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی در برابر رزمایش سازمان یافته کشف حجاب و نابهنجاری های پوشش در سطح شهر در کوتاه مدت پاسخگو نیست خاطر نشان کرد: در این مسئله در کنار کار فرهنگی و تبیینی باید کار سلبی، صیانتی را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات کارکرد ایجابی در مقابل ناهنجاری ها دارد نه سلبی گفت:کارکرد ایجابی زمان بر است و در بازه زمانی کوتاه اثرگذار نیست چرا که تربیت انسان به واسطه کارهای فرهنگی زمان‌بر است و در مواجهه با ناهنجاری های اخلاقی و سازمان یافته نیازمند فعالیت سلبی، صیانتی در کنار فرهنگی است و صرف فعالیت فرهنگی پاسخگو نیست.

مهدوی با بیان اینکه در مقابل کسانی که هنجارشکنی می‌کنند که این هنجارشکنی محصول تهاجم فرهنگی سازمان یافته است، گفت:در برخورد با هنجارشکنی هایی مانند کشف حجاب باید با پشتوانه مستحکم اجرای قانون توسط دستگاه های ضابط قانونی مورد بررسی قرار بگیردنه تبلیغی.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به نقش این اداره کل در خصوص مسئله حجاب و عفاف گفت: رفتار سازی، تبیین و تربیت است وظایف اداره کل تبلیغات اسلامی است که این موضوع زمان بر بوده و در کوتاه‌مدت نتیجه قاطع ندارد.

مهدوی با بیان اینکه سازمان‌ تبلیغات با فعالیت‌های منسجم فرهنگی تبلیغی، هیئت ها وکانون‌های فرهنگی مذهبی وموسسات قرآنی را برای اصرار و استحکام فرهنگ عفاف و حجاب جهت دهی می نماید ، افزود: برای استقرار عفاف و حجاب و ترویج ایمان و امید در جامعه از راهکارهای متعدد و متنوع مستقیم و غیر مستقیم بهره می برد.

انتهای پیام/

برچسب ها :