به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان، حجت الاسلام محمد علی نجفی عصر پنجشنبه در جمع معلمان ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با اشاره به وقایع غدیر و رحلت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: در وقایع تاریخ اسلام، بسیاری بودند که در ادعا از ولایت و امامت حمایت کرده اما موقع عمل، عقب نشینی کردند و به وقت لازم به حمایت بر نخواستند لذا انتخابات ریاست جمهوری غدیر جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه در روز عاشورا مساله، زمامداری امور مسلمین بود و مردم بعد از ادعا به همراهی از ولی خدا، عقب نشینی کردند، افزود: در طول تاریخ از صدر اسلام تا کنون مسلمانان از کسانی که در زبان ادعایی دارند اما در عمل عقب نشینی می‌کنند ضربه خورده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با تشریح وقایع عاشورا اضافه کرد: بی جهت نیست اگر بگوییم ولی مسلمین امام حسین علیه السلام به دست منتظران خود یعنی کسانی که ادعای حمایت داشته اما در عمل عقب نشینی کردند به شهادت رسیدند.

نجفی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم تصریح کرد: زمام اجرایی امور مسلمین دست ریاست جمهوری و دولت است لذا نمی‌توان پذیرفت کسی که از حب به ولایت امیر المومنین علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام سخن بگوید اما در وقت عمل در خصوص سرنوشت مسلمین بی تفاوت باشد و در انتخابات که سرنوشت مسلمین است شرکت نکند.

وی با تاکید بر اینکه بی تفاوتی نسبت به زمام امور مسلمین مساوی با بی تفاوتی نسبت به سیره اهل بیت (ع) است، گفت: بی تفاوتی نسبت به امور جامعه مسأله‌ای است که امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه در این باره فرمودند «اگر کسی به خاطر شیوع بی تفاوتی نسبت به هم در جامعه بمیرد رواست.»

آیات قرآن کریم مبنی بر ویژگی‌های زمامداران نظام اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه رأی مردم آبرو، اعتبار و امنیت نظام فارغ از جناح بندی ها است، افزود: اتحاد در برابر دشمنان مساله جدی است بنابراین در مقابل بدخواهی دشمنان، اصل بر مشارکت فارغ از جناح بندی ها و اختلاف سلیقه‌ها است.

نجفی با بیان اینکه بدبینی نسبت به کفار از ویژگی‌های امت رسول الله (ص) است، تصریح کرد: برای شناخت شاخص‌های انتخاب اصلح باید به ویژگی‌های سیره پیامبر اکرم (ص) توجه نمود که هر کسی از کفار برائت می‌جوید فارغ از جناح بندی سیاسی باید مورد انتخاب قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تعامل با دنیا باید با قدرت صورت گیرد، نه اینکه برای رسیدن به اهداف شوم دشمنان عقب نشینی کنیم، افزود: برجام عبرت بود برای ملت ایران چرا که آمریکا برای رسیدن به اهداف استعماری خود حتی از ارسال ماسک در ایام کرونا جلوگیری کرد تا فشار سیاسی را به ایران تحمیل کند.

نجفی با تاکید بر اینکه مردمی بودن و تلاش شبانه روزی از شاخص‌های فرد اصلح است، افزود: شایسته است فردی انتخاب شود که مسؤولیت را طعمه‌ای برای دستیابی به قدرت نداند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه باید کسی انتخاب شود که مسائل مهم کشور را بداند و راه حل داشته باشد، تصریح کرد: مؤمنین کسانی هستند که به محض به دست آوردن تمکن یا قدرت جامعه را یک قدم به سمت پیشرفت و دینداری حرکت دهد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم مبنی بر ویژگی‌های زمامداران نظام اسلامی گفت: حضرت یوسف وقتی می‌خواست اعلام آمادگی کند تا مسؤولیت بپذیرد، فرمود «انّی حفیظ علیم» یعنی ویژگی‌های خود را امانت داری و شناخت داشتن نسبت به جامعه عنوان کرد.

نجفی افزود: یکی از ویژگی‌های مسؤولین در جامعه اسلامی بنا به آیات و روایات، شناخت نسبت به مسائل جامعه و راه حل های مورد نیاز است، بنا براین باید به کسی رأی بدهیم که با برنامه بوده ولو اینکه مانند حضرت یوسف علیه السلام سابقه نداشته باشد.

برچسب ها :