به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، حجت الاسلام مهدوی جمعیت را مایه اقتدار و امنیت جامعه در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دانست و تاکید کرد: کاهش و بحران جمعیت یکی از مهمترین مسائلی است که همه عناصر فرهنگی و اجتماعی باید نسبت به آن حساس شوند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان روز پنجشنبه در دومین روز از برگزاری دوره تربیت مربی جمعیت با اشاره به صدا درآمدن زنگ خطر و بحران پیری جمعیت در گیلان اظهار کرد: به صدادرآمدن این زنگ، هشدار بزرگی در حوزه اجتماعی است .

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره ۲ روزه تربیت مربی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در گیلان خاطر نشان کرد: حدود ۲۰۰ نفر از اعضای فرهیخته استان اعم از معلمان، روحانیون، مبلغان، ماما و کارشناسان شبکه بهداشت در دوره یادشده شرکت کردند.

حجت‌الاسلام مهدوی با بیان اینکه دوره تربیت مربی جمعیت در راستای ادامه برنامه‌های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی در ارتباط با جوانی جمعیت و فرزندآوری برگزار شده است، اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره زیر نظر استادان باتجربه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند ضمن اینکه این دوره‌ها تا ۳۰ ساعت در فضای مجازی تداوم دارد و بعد از پایان به شرکت‌کنندگان گواهینامه ارائه می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان این دوره در راستای گفتمان سازی، روشنگری و تبیین‌گری برای بازگشایی گِره‌های ذهنی آحاد مردم و ایجاد احساس مسئولیت آنان برای رفع بحران پیری جمعیت اقدام می‌کنند.

سال گذشته ۲ هزار و ۳۹۳ نفر از کارگاه‌های تبلیغات اسلامی استان گیلان در موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری بهره‌مند شدند.

برچسب ها :