به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، عصر روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ نشست تحلیلی تبیینی «اقتصاد اخوت محور» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمدعلی یوسفی عضو هیئت علمی وزارت علوم، دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رئیس مرکز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه در سالن جلسات علامه مصباح اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان در رابطه با این نشست با اشاره به اینکه دکتر احمدعلی یوسفی یکی از محققین برجسته حوزه علمیه و صاحب ایده در زمینه اقتصاد اسلامی است، اظهار کرد: این نشست که باحضور مبلغین و ائمه جماعات برگزار شد در زمینه تبیین اقتصاد اخوت محور ، تبیین مباحث اقتصادی بر مبنای آموزه‌های دینی مباحثه ی جدی ای بود که انجام پذیرفت.

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با انتخاب شعار اقتصادی سال در این زمینه جهت دهی کرده اند، افزود: ما برای رسیدن به استقلال کامل حتما باید در زمینه اقتصادی مستقل شویم که این مهم زمینه ساز رسیدن به اقتصاد فرهنگی است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر مشکل اقتصادی حل نشود خدشه ی جدی در زمینه دینداری شخصی و اجتماعی بوجود می آید، اضافه کرد: یکی از مصادیق بزرگداشت شعائر الهی برزگزاری نشست ها و مجامعی یست که کمک کند از وضع معیشتی و اقتصادی جامعه برمبنای اموزه های الهی ترسیم بهتری داشته باشیم.

 

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به نگاه لیبرالی غرب به اقتصاد بر مبنای خوی استکباری، افزود: غرب در تلاش است تا اقتصادی را سامان بدهد که حاکمیت الهی فراموش بشود و ما باید برای نجات از این اقتصاد استکبازی و طاغوتی تمام تلاشمان را انجام دهیم.

 

در ادامه، گزارش تصویری نشست تحلیلی تبیینی «اقتصاد اخوت محور» :

انتهای پیام/

برچسب ها :