به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی ظهر سه شنبه در نشست توجیهی «محله همدل» با حضور بانوان فعال فرهنگی در رشت، اظهار کرد: تقواپیشگی، دعوت به اعمال نیک و مشارکت در کار خوب جامعه را به سمت سعادتمندی می‌برد.

وی با بیان اینکه یاس و ناامیدی در جامعه سبب گسترش بی تقوایی می‌شود، افزود: در هنگام بحران‌ها و چالش‌های فرهنگی باید یاس و ناامیدی را از خود دور کنید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مکرر مورد آزمایش الهی قرار داریم، گفت: مسئله حجاب و بدحجابی برای زمان حال و خاص نیست از گذشته هم مطرح بوده است.

مهدوی با اشاره به گلایه‌های مردمی در خصوص عملکرد هیئت امنای برخی مساجد گیلان، اضافه کرد: دبیرخانه هیئت امنای مساجد با اوقاف است و سازمان تبلیغات در این بخش نقشی ندارد.

وی با بیان اینکه در انجام کار خوب مانع تراشی صورت می‌گیرد، افزود: کارهای خوب همیشه با چالش‌ها و فراز و نشیب روبرو است.

گفتمان فرزندآوری باید در جامعه شکل بگیرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه گفتمان فرزندآوری باید در جامعه شکل بگیرد، گفت: هر کس به نوبه خود در راستای تحقق جوانی جمعیت و فرزندآوری باید تلاش کند تا جلوی چالش جمعیتی گرفته شود.

مهدوی با بیان اینکه جوانی جمعیت برای کشور اقتدار می‌آفریند، اضافه کرد: نبود نیروی جوان در کشور، اقتدار و امنیت را در از همه بخش‌ها از او سلب می‌کند.

وی با اشاره به رواج سبک زندگی غربی و ضد اسلامی، افزود: افراد به بهانه حمایت از محیط زیست و حیوانات، سگ پروری می‌کنند که در واقع این رفتار یک نوع ظلم به محیط زیست و حیوانات است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر روایتگری اتفاقات ناب محلات و مساجد، بیان کرد: پردازش و تبیین اقدامات و اتفاقات قشنگ در محلات و مناطق دور دست بسیار در فضای رسانه اثرگذار است.

مهدوی با بیان اینکه تنزل مقام مادری از دسیسه‌های مهم دشمن است، گفت: تضعیف جایگاه مادر و خانواده، خط فکری دشمن برای رسیدن به اهداف شوم ضد اسلامی است.

وی با تاکید بر نشر خوبی‌ها و نیکی‌ها در جامعه، افزود: همانطور که دشمن در مسیر انتشار رسانه‌ای بدی‌ها قدم برداشته ما هم باید در انتشار خوبی‌ها و نیکی‌ها تلاش کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمن دنبال سیاه نمایی و تزریق ناامیدی در جامعه است، گفت: برجسته سازی نقاط قوت و دستاوردهای انقلاب اسلامی یک تکلیف شرعی است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :