به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز جمعه در همایش دختران حاج قاسم منادیان وحدت در رضوانشهر اظهار کرد: حاج قاسم اسوه و منادی واقعی وحدت در جهان اسلامی است.

وی با اشاره به تلاش‌های حاج قاسم در امنیت سازی در منطقه افزود: خط کشی مذهبی در مرام، منش و رفتار حاج قاسم نبود و به خاطر این منش پدرانه و مهربانانه مورد پذیرش و محبت همه قرار گرفته بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه خدامحوری و خداباوری در مسیر وحدت شکل می‌گیرد، گفت: توجه به کلام خدا و قرآن و عمل به آن وحدت آفرین است.

حجت الاسلام مهدوی، رسیدن به مقام معیت رسول خدا را لازمه وحدت برشمرد و بیان کرد: وحدت از مسیر پیروی و اطاعات از رسول خدا می‌گذرد.

وی با تاکید بر لزوم وحدت آفرینی در جامعه افزود: وحدت مایه تعالی، آرامش و سعادتمندی جامعه می‌شود موضوعی که دشمن به جد مخالف آن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه قرآن محور وحدت در جامعه است، گفت: دشمن دنبال حذف قرآن و عمل به آن در لایه‌های مختلف زندگی است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به همدلی و هم زبانی شیعه و سنی در کشور، بیان کرد: وحدت شیعه و سنی از برکات مهم انقلاب اسلامی است.

برچسب ها :