جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان رشت علیرغم برنامه های تبلیغی در سالروز رحلت رسول اکرم (صلی الله علیه و اله سلم) و شهادت سبط اکبر ایشان امام حسن مجتبی (علیه السلام) تجمعی اعتراضی در مسجد حجت الاسلام و المسلمین شفتی خیابان لاکانی برگزار کردند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین قربانپور ضمن محکومیت حرمت شکنی اغتشاشگران اظهار کرد: تجمعات و اعتراضات اخیر با برنامه ریزی از پیش تعیین شده بوده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه نقش آفرینی بی نظیر، مدبرانه و شجاعانه رهبر معظم انقلاب دشمنان را بر آن داشت بار دیگر برای مقابله با نظام‌مقدس جمهوری اسلامی‌ و ضربه زدن به آن برنامه ریزی کنند گفت: در اغتشاشات اخیر برنامه ریزی چندجانبه فکری و زمانی و موقعیتی و حتی بهانه تراشی ها وجود داشته است.

حجت الاسلام قربانپور اذعان کرد: سلاح ها و امکانات کشف شده در اختیار اغتشاشگران و انهدام تیم های تروریستی در گیلان و استان‌های دیگر و همچنین استفاده از ابزار رسانه ای ماهواره ای و شبکه های معاند همگی دلالت بر وجود برنامه مدون برای حمله به نظام‌ با ایجاد اغتشاش است.

وی تصریح کرد: از بین بردن قداست مساجد و قرآن با آتش زدن آنها و کشیدن چادر از سر زن مسلمان از جمله برنامه هایی است که از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در دستور کار استکبار جهانی و ایادی آنان بوده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه هرکشوری آیین و مقدساتی دارند و برای حفاظت و حراست آن تلاش می کنند افزود: بررسی ها نشان داده که بسیاری از این امور بهانه بوده و در شعار اغتشاشگران نیز هدف گرفتن‌ اصل نظام و ولایت فقیه و ارزش‌های دین مبین اسلام مشخص است.

حجت السلام قربانپور خاطر نشان ساخت: در نظام جمهوری اسلامی شریعت و دین اصل اول است و این انقلاب بر مبنای اکثریت رای مردم به جمهوری اسلامی تبدیل شد و بر این اساس باید علاوه بر تبلیغ برای نظام‌ اسلامی‌ توسط مبلغین قوانین نیز باید با توجه به شرایط روز تدوین شود.

وی با بیان اینکه گیلان سابقه هزار ساله در ولایتمداری علویان‌دارد اظهار کرد: مردم گیلان همواره در صف اول حمایت از ولایت فقیه هستند و روحانیت گیلان‌ نیز حساب مردم را از حساب آدم های اجیر شده جدا دانسته و نمی گذاریم اراذل و اوباش به نوامیس ما تعرض کرده و به مبانی اعتقادی دین مبین اسلام‌ هتک حرمت شود.

برچسب ها :