رئیس سازمان دارالقرآن کریم:
تدبر و تفسیر قرآن نیاز مهم جامعه است

رئیس سازمان دارالقرآن کریم با بیان اینکه تدبر و تفسیر قرآن نیاز مهم جامعه است، گفت: رویکرد قرآن محوری باید برای نسل ها، افکار و اندیشه های مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علی تقی زاده

در نشست هم اندیشی گسترش کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم در گیلان، اظهار کرد: حلقه گمشده امروز انقلاب اسلامی، عدم فعالیت انصارالله در جامعه است.
وی با اشاره به اهمیت رویکرد ربانی و الهی بودن افراد در جامعه، افزود: ربانیت و تبیین فرهنگ الهی و معنوی در جامعه اثرگذار است.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم با بیان اینکه تدبر و تفسیر قرآن نیاز مهم جامعه است، گفت: رویکرد قرآن محوری باید برای نسل ها، افکار و اندیشه های مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد.
تقی زاده با بیان اینکه آموزش همگانی قرآن از مهم ترین کارهای سازمان دارالقرآن است، اضافه کرد: معنی محور بودن، تدبر و تفسیر قرآن کریم در بخش های مختلف بسیار اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اعتباردهی افراد مروج تدبر و تفسیر قرآن در استان ها، افزود: رسمیت بخشی به فعالین تدبر و تفسیر قرآن در اولویت قرار گیرد.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم از پویش سوره محمد پیامبر خوبی ها در کشور خبر داد و بیان کرد: سوره حضرت رسول بسیار امیدآفرین در جامعه است و باید مورد تدبر و تفسیر قرار گیرد.
تقی زاده با تاکید بر تجلیل از فعالین قرآنی در نمازهای جمعه، اضافه کرد: تجلیل فعالین قرآنی در نماز جمعه موجب تقویت، تشویق و جهت دهی افراد می شود.
وی با تاکید بر توجه ویژه مدارس و مراکز آموزشی به مفاهیم قرانی، افزود: مدراس و دانشگاه ها باید پیشگامان تبیین معارف قرآنی باشتد.

لزوم تشکیل کرسی های تدبر و تفسیر قرآن

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان هم در نشست هم اندیشی گسترش کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم در گیلان، اظهار کرد: کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم در نقاط مختلف گیلان احیا و مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به تهاجم فرهنگی و رسانه ای دشمن علیه نطام اسلامی، افزود: محافل قرآنی یکی از اثربخش ترین پناهگاه های نسل جوان در برابر جنگ نرم دشمن است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه جامعه روحانیت پیش قراول فعالیت های قرآنی باشند، گفت: بسط و گسترش فعالیت های قرآنی باید از از اولویت های جامعه روحانیت باشد.
مهدوی با اشاره به عملکرد ضعیف مراکز آموزشی در راستای ترویج مفاهیم قرآنی، بیان کرد: تدبر در قرآن باید محور فعالیت های آموزشی قرار گیرد.
وی با اشاره به تلاش دشمن در کم اهمیت جلوه دادن مفاهیم دینی و قرآنی، افزود: توجه به به معارف قرآنی باید سر لوحه کار همه مسئولان قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر برپایی کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم در شهرستان ها، بیان کرد: تدوام برپایی کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم یک نوع حرکت در مسیر جهاد تبیین است.
مهدوی با بیان اینکه قرآن زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است، گفت: تحقق تمدن نوین اسلامی با گسترش کرسی های تدبر و تفسیر قرآن، برپایی محافل قرآنی و تقویت روحیه ایمانی و قرآنی جامعه اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: شکل گیری کرسی های تدبر و تفسیر قرآن کریم مهم ترین پایه های پیاده سازی جهاد تبیین است.

برچسب ها :