حجت‌الاسلام سعید مهدوی شامگاه یکشنبه در نشست هم اندیشی روحانیت، مطالبات مردمی و قوه قضائیه با حضور رئیس کل دادگستری گیلان، اظهار کرد: قدرت نظام اسلامی در بخش‌های مختلف صدای دشمن را در آورده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مردمی‌ترین نظام است، افزود: جنگ شناختی و ترکیبی و کشاندن افراد به اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی آخرین ضربه و نفس‌های دشمن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه اعتراض دارای اصالت و هویت خاصی است، گفت: مطالبه گری و اعتراض حق مردم است اما با اغتشاشات و جنگ خیابانی با اعتراض تفاوت دارد.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه به دلیل سوءمدیریت ها بیان کرد: اغتشاشات اخیر هیچ بویی از اعتراض و مطالبه گری مشکلات مردم را ندارد.

وی با بیان اینکه بستر مطالبه گری و اعتراض مردم فراهم شود، افزود: جامعه روحانیت می‌تواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در جامعه ایفا کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اثرگذاری جامعه روحانیت در جامعه اسلامی در بخش‌های مختلف اضافه کرد: پایگاه مردمی روحانیت دشمن را عصبانی کرده و در صدد است با تخریب و بی حرمتی به این قشر اثرگذار، آنها را از میدان به در کند.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه روحانیت می‌تواند بسترساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی باشد، گفت: جامعه روحانیت همیشه در هدایت و جهت دهی جامعه اسلامی نقش آفرین بودند.

وی با اشاره به مطالبه گری درست و نتیجه بخش افزود: برخی فتنه گران، تجزیه طلب‌ها و خواص فریب خورده در صدد هستند تا مطالبات مردمی در اغتشاشات گم شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه جامعه روحانیت از بطن مردم است، گفت: روحانیت با سرد و گرم مردم و مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه هم نوا هستند.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه روحانیت شیواترین صدای مطالبات مردمی تلقی می‌شوند، گفت: به روزرسانی شبکه تبلیغ در جامعه روحانیت ضرورت دارد.

برچسب ها :